Sosyal Hizmet Çalışmalarında Farkındalık Oluşturmak

   Sosyal Hizmet Merkezi Şubat ayı değerlendirme toplantısı yapıldı. İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdür Yardımcımız Halil PEHLİVAN’ın başkanlığında Sosyal Hizmet Merkezi yönetici ve birim sorumlularıyla birlikte , ASDEP personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
   Toplantının açılışında konuşma yapan  Halil PEHLİVAN; Şubat ayında müdürlüğümüzce yürütülen sosyal çalışmaların , sosyo-ekonomik desteklerin , sosyal incelemelerin , eğitim danışmanlık faaliyetlerin ne olduğunu , ne kadar olduğunu katılımcılara sorarak il müdürlüğü olarak  Sosyal Hizmet Merkez’imizin sosyal yardım  ve sosyal hizmet modellerinin planlanması ve uygulamasının sistemli ve örgütlü yürütülmesinin önemi üzerinde durdu.
   Konuşmasında ; “Sosyal Hizmet birimlerinin her birinin görevleri üzerinde ayrıntılı duran PEHLİVAN , her bir birim yürütülen çalışmaların etkili  ve etkin şekilde yapılmasında katılmasında katkı sağlamakta olup bu birimlerde oluşacak bir  aksaklık ve eksiklik hizmetin kalitesini ve amacına dönük yürütülmesini olumsuz etkilemektedir” dedi.
   Çalışmalarda bundan böyle örnek olay , örnek sosyal çalışmalar  ve mevzuat incelemelerinde her ay belirli bir gün ayrılarak müşterek ve kolektif bir çalışmanın yapılmasına dikkat edilecek dedi.
   Toplantıda ; ilçelerde görev yapan ASDEP personelleri Şubat ayında yapmış olduğu incelemeleri anlattılar. Yapılan çalışmalarda karşılaşılan sorunlar üzerinde duruldu. Sosyal Hizmet Merkezi birim sorumluları Şubat ayında yürüttükleri çalışmaları anlatıp görüş ve önerilerinin sunulmasıyla toplantı sona erdi.
 


Sonraki Sayfa: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Önceki Sayfa : Şehit Yakınlarıyla Bir arada…