Yeni Bir Ruh Yeni Bir Heyecanla...

   İl Müdürlüğümüzde Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) personelinin katılımıyla toplantı yapıldı.
   İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdür Yardımcısı Halil PEHLİVAN ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Recep AKBOĞA ile ASDEP personelleri katıldı.
   2016 yılı değerlendirmesiyle başlanılan toplantıda konuşma yapan Halil PEHLİVAN : ASDEP , aile ve bireyin sosyal yardım ve sosyal hizmete olan ihtiyaçlarının ve hizmetlerinin planlaması ve uygulaması açısından bakanlığımızca önemsenen bir program olduğunu dile getirdi.
   Konuşmasına devamında , Her bir bireyin yaşam koşullarının iyileştirilmesinin amaçlandığı ASDEP çalışmasında : bu çalışmaları ilimizde yürüten ASDEP personelinin çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini ifade etti.
   Pehlivan ; ASDEP çalışanlarımız “Yarım kalmış hayatların tamamlanmasında , tamamlanmaya aday hayat hikayelerinin yazılmasına vesile olan ve bir çoklarının  yaşam kalitelerini kazandıran mimarlar olduğunu" söyledi.
   Sosyal Hizmet çalışanlarımız ; Devletimizin şefkat elinin her bir bireyin ruhuna dokunulmasına , her bir çocuğumuz , her bir engellimizin Devlet’imizin sıcak bir dokunuşunu hissetmesine yönelik olmalıdır.
   ASDEP uygulamalarında her bir aileye ulaşmanın önemine değinen PEHLİVAN ; çalışmalarımızda diyaloglarımızın olumlu ve sorun çözme merkezli  tutum sergilememiz gerektiğini vurguladı. Ayrıca alan çalışmalarının , risk haritalarının oluşturulmasında verilerin analizlerinin yapılmasının gerekliliğine dikkat çeken Halil Pehlivan ; sorunun kaynağına inilirse her bir sorun iyice analiz edilir ,diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılırsa bu çalışmalarımız amacına  ulaşır dedi.
   İl Müdür Yardımcısı Halil PEHLİVAN 2017 yılında yapılacak çalışmalarımızın ;
-Yıllık eylem planının oluşturulup , birimlerin çalışma programlarının planlanması ,
-Başvuruların ivedilikle sonuçlandırılması için haftalık çalışma programlarının yapılması,
-ASDEP çalışmalarının istatistiklerin her ay analizlerinin yapılması,
-Raporlama ve raporlara bağlı teklif ve önerilerin il müdürlüğümüze başvurulmasına dikkat edilmesini ifade ederek sözü ASDEP çalışanlarına  bıraktı.
   Rize ilinin dezavantajlı ailelerine öncelik verilerek ; ASDEP alan incelemelerinin yapılmasına dikkat çekilerek , karşılanan problemlerin  çözüm önerileri sunularak toplantı sona erdi.Sonraki Sayfa: Film Keyfi

Önceki Sayfa : Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Personeliyle Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi