15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü

RİZE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YEMEK PROGRAMI
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, Şehit Yakınları ve Gazilerimiz onuruna Rize Valiliği ile ortaklaşa olarak 14 Temmuz 2017 Cuma akşamı Saat 19.00’da Yakamoz Restaorant’ta düzenlediğimiz yemeğe, başta sayın valimiz olmak üzere protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı. Davete 750 kişilik katılım sağlandı.
Yemek programı öncesi Bakanlığımızın Türkiye genelinde yapmış olduğu yarışmada dereceye giren 30 resimden oluşan sergi açılışı ve ziyareti mevcut mekanda yapıldı. Akabinde Program Kuranı Kerim okunması ile başladı. Rize Belediye Başkanı Prof.Dr.Reşat Kasap ve Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş birer konuşma yaptılar. Vali Erdoğan Bektaş konuşmasında; “15 Temmuzda tam bir yıl önce hiçte arzu etmediğimiz, sonuçları bizim için çok ağır olacak bir darbe teşebbüsüne tanık olduk. Bu kalkışma esnasında 249 şehit verdik, çok sayıda da gazi oldu. 15 Temmuz tarihimizin önemli kırılma anlarından biriydi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere milletimiz bu olaya el koydu ve bu millet 4 saatte alnının akıyla bu darbe girişimini bertaraf etmiştir” dedi.
Vali Bektaş, ayrıca Türk milleti olarak birbirimize yaslanmayı ve birbirimizi sevmeyi başardığımız sürece bu devletin önünde durmaya kimsenin gücü yetemeyeceğini ve bulunduğumuz zor coğrafyada çevremize barış dağıtmaya devam edeceğimizi belirterek, tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle andı ve gazilerimize de minnettarlığını ifade etti.
Konuşmaların  ardından yemek ikramı yapıldı. İl Müdürlüğü olarak şehit yakınları ve gazilerimizle tek tek ilgilenilmiştir. Yemek programı çay ikramıyla son buldu.


Sonraki Sayfa: ÇHK 15 Temmuz Şehitlerini Anma Etkinliği

Önceki Sayfa : Değerlendirme ve Planlama Toplantısı