Aile Haftası Etkinlikleri

Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğümüz ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüz tarafından Aile Haftası münasebetiyle 15-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında bir dizi etkinlik düzenlenmiştir.
Etkinliklerimiz çocuk evlerinde bakım ve koruma altında olan çocuklarımızın ailelerine ziyaretler düzenlenerek başlamış, hem çocuklarımız hem de aileler ziyaretlere çok memnun olmuşlardır.

Rize Öğretmen Evi’nde gerçekleşen kahvaltımızda ise çocuk evlerimiz, koruyucu ailelerimiz, SED hizmetinden yararlanan ailelerimiz ile personelimiz bir araya gelme imkanı bulmuştur.
Aile Haftası kapsamında bir de sinema etkinliği düzenlenmiş, koruma altındaki çocuklarımız, personelimiz ve vatandaşlarımız birlikte Afacan Çocuklar isimli filmi seyretmişlerdir.
Fener Belediye Tesislerinde Rize Belediyesi’nin desteği ile Resim Şenliği tertip edilmiş; çocuklarımız, personelimiz, Çayeli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hizmet alan engellilerimiz ve Rize İmam-Hatip Ortaokulu öğretmenleri ile öğrencileri bir araya gelmiştir. Etkinlikte Resim Öğretmeni Arzu ASLAN rehberliğinde resim ve boyama yapılmıştır.
Etkinlikler kapsamında ayrıca Fındıklı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirilmiş, koruma altındaki çocuklarımız yaşlılarımız ile buluşma, konuşma, anılarını ve tavsiyelerini dinleme imkanı bulmuşlardır. Huzurevinde hizmet almakta olan yaşlılarımız da çocukların ziyaretine çok memnun olmuş ve ziyaretin tekrarını beklediklerini ifade etmişlerdir.
Aile Haftası kutlamalarımız İl Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen oyun etkinliği ile son bulmuştur. Oyun etkinliğine koruma altındaki çocuklarımız, personelimiz, TOBB İlkokulu ve Rize İmam-Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri ile huzurevinde hizmet alan yaşlılarımız katılım göstermiş, mini turnuvalar düzenlenmiştir.
Etkinliklerimize İl Müdürümüz Sayın İdris ALTUNTAŞ, İl Müdür Yardımcılarımız Sayın Mehmet İSMAİLOĞLU ve Halil PEHLİVAN da iştirak etmişlerdir. Aile Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerimize destek veren Rize Belediyesi’ne, TOBB İlkokulu ve İmam-Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencilerine, kurumumuz bünyesindeki çocuklarımız ve ailelerimiz ile engelli ve yaşlılarımıza, personelimize, İl Müdürlüğümüz bünyesindeki kuruluşlarımıza katılımları sebebiyle teşekkürlerimizi sunarız.Sonraki Sayfa: Afet ve Acil Durumlarda, Psikososyal Destek Eğitimi Gerçekleştirildi

Önceki Sayfa : Çocuk Evlerimiz Yangın Tatbikatında