Çocuk Hizmetlerinde İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

2017 yılının son İl Koordinasyon Toplantısı  26.12.2017 tarihinde Saat 10.00’da Rize Valiliği Kütüphane Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Abdullah ŞEN başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Çocuk Koruma Kanununa Göre Verilen Koruyucu Ve Destekleyici Tedbirlerin Yerine Getirilmesi Amacıyla Kurulan Merkezi, İl Ve İlçe Koordinasyonların Çalışma, Usûl Ve Esasları Yönergesinin 12. Maddesinde yer alan kamu kurumları temsilcileri ve kaymakamların katılımıyla ilimizde mevcut ve 2017 yılında gelen koruyucu ve destekleyici tedbir kararları bilgisi verilmiş olup ilimiz için hazırlanan eylem planı ve ilçe koordinasyonlar tarafından yapılabilecek çalışmalar değerlendirilmiştir.

Toplantıda İl Sekretarya Sorumlusu Psikolog Zeynep KARGIN GÜNER tarafından yönerge doğrultusunda İl ve İlçe Koordinasyon görevleri, yıl boyunca gelen ve toplamda yürütülen tedbir kararı istatistikleri, Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimine gelen çocuk istatistikleri, ilçe koordinasyon toplantı karar örnekleri, il eylem planı doğrultusunda hazırlanan uygulama planı içeriği konularında görsel sunu kullanılarak bilgilendirme yapılmıştır.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris ALTUNTAŞ; koruyucu ve destekleyici tedbir kararlarının koordinasyon içerisinde uygulanmasının amaç olduğunu, tedbir kararlarında öncelikli olarak çocuğu aile yanında desteklemenin önem taşıdığını, ilçe koordinasyonların aktif hale gelmesinin önem arz ettiğini aktarmıştır.

Vali Yardımcısı Abdullah ŞEN; ilimizde kamu kurumlarına madde kullanımı konusunda gelen vakaların arttığını, tedaviye yönlendirmede yaşanan sorunlarda süreci hızlandırma konusunda Valilik ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında işbirliği sağlanarak adımlar atıldığını ifade etmiştir. Vatandaşa yönelik alabileceği hizmet süreciyle ilgili bilgilendirmelerin önem taşıdığını vurgulamıştır. Yapılan çalışmaların ilimiz için yararlı olması temennisiyle toplantı sonlandırılmıştır. 


Sonraki Sayfa: Diriliş Umut Evi Sakinlerine Ziyaret

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Eylem Planımız Hazır