Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Eylem Planımız Hazır

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı 28 Aralık 2017 tarihinde Saat 09.00’da Rize Valiliği Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Abdullah ŞEN başkanlığında gerçekleşmiştir.
 
6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hükümlerinin yerine getirilmesinde kurumlar arası koordinasyon görevinin yerel düzeyde etkin şekilde gerçekleştirilmesini amacıyla oluşturulan komisyon değerlendirmelerde bulundu.
 
Toplantı Şiddeti Önleme İzleme Merkezi çalışanı Sosyolog Özlem ÖRSOĞLU tarafından yapılan sunumda Rize İli Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede mevcut duruma ait veriler, yapılan çalışmalar, hizmetler ve süreçler hakkında bilgilendirme yapıldı. 2018-2021 İl Eylem Planı ve bu doğrultuda hazırlanan 2018 Faaliyet Planı görsel sunu kullanılarak komisyona aktarıldı.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris ALTUNTAŞ; yapılan araştırmalara göre boşanan aile sayısındaki oranın ciddi düzeyde arttığını ifade ederek toplumda ve ailede kadının yerinin değeri ve önemi üzerine vurgu yaptı.
 
Vali Yardımcısı Abdullah ŞEN; ilimizde şiddet vaka oranlarının az olmasının mutlu edici yönüne dikkat çekerek kadın istihdamını artırmaya yönelik projelerin geliştirilmesi ve artırılmasının gerekliliğine değindi.
 


Sonraki Sayfa: Çocuk Hizmetlerinde İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Önceki Sayfa : ASP Gençlik Spor Kulübü Bowling Turnuvası Düzenledi