Koruyucu Aile Tanıtımları Devam Ediyor

Koruyucu Aile Tanıtım çalışmaları kapsamında 6 Aralık 2017 saat 10.00’da Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konferans Salonunda merkez ilçe, mahalle ve köy muhtarlarına "KORUYUCU AİLE HİZMETİ"  hakkında eğitim verilmiştir.

Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris ALTUNTAŞ açılış konuşmasında; “Çeşitli nedenlerle öz aile ortamlarında kalamayan ve koruma altına alınan çocuklarımızın çocukluk dönemlerini aile şefkati, sıcaklığı, sevgisi ve güveni içerisinde geçirmelerinin çocuklarımızın gelişimi açısından çok önemlidir. Koruyucu ailelerimiz tam da bu noktada yapmış oldukları hizmetle çocuklarımızın daha güzel bir hayata hazırlanmalarında kilit rol oynamaktadır. Mahalleli ile iç içe olan siz muhtarlarımızın bu konuda yapacağı bilgilendirme ve yönlendirmelerin hali hazırda sunulmakta olan koruyucu aile hizmetine olumlu katkılarının olacağını düşünmekteyiz. Katılımlarınız için teşekkür eder yapılan çalışmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Birim Sorumlusu Cihat AYGÜN tarafından her çocuğun sıcak bir aile ortamında yetiştirilebilmesini amaçlayan hizmetlerin başında yer alan Koruyucu Aile Hizmet modeline ilişkin bilgilendirici bir sunum yapıldı.


Sonraki Sayfa: Aile Eğitim Programı Kapsamında Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Önceki Sayfa : Diriliş Umut Evi Sakinlerine Ziyaret