Müdürlüğümüzde Yangın Tatbikatı Yapıldı

Sivil Savunma Planı veya Sivil Savunma Tedbir Planları içerisinde oluşturmuş olduğumuz Sivil Savunma ekip personellerimize ve Sivil Savunma eğitimi almamış personellerimize yönelik olarak Sivil Savunma Eğitimi 05.12.2017 tarihinde İl Müdürümüz İdris ALTUNTAŞ, İl Müdür Yardımcımız Mehmet İSMAİLOĞLU ve kurum personellerinin katılımıyla İl Müdürlüğü Konferans Salonumuzda geçekleştirildi.

Eğitim AFAD ve Acil Durum Müdürlüğünden gelen uzmanlar tarafından verildi. Eğitim içeriğinde deprem, sel, heyelan ve yangın konularına değinildi. Yangına karşı alınacak önlemler ve yangın esnasında yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Eğitim sonunda uzmanlarla beraber kurum personellerimiz uygulamalı olarak yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirdi.

İl Müdürümüz İdris ALTUNTAŞ, Olası bir afet veya acil durum karşısında müdahale yeteneğinin geliştirilmesi ve tüm çalışanlarımızın bilinçlendirilmesi için eğitimin ve eğitim sonunda yapılan tatbikatın önemini vurguladı. Sivil Savunma eğitimi ve uygulamalı yangın tatbikatı ile bizleri bilgilendiren uzmanlara teşekkür ediyor ve bu eğitime katılan personellerimize başarılarının devamını diliyorum, dedi.

 

 

Sonraki Sayfa: Bugün Farklı Bir Gün

Önceki Sayfa : Şiddetle Mücadelede Muhtarlara Farkındalık Eğitimi